Anyag- és Vegyészmérnöki Kar

Képzéseink - BSc

Anyagmérnöki alapszak (BSc)

Az alapszak ismeretanyaga a korábbi képzési rendszer anyag-, illetve kohómérnöki szakjain nyújtott képzésnek felel meg. A végzettjeink az anyagok – például fémek, kerámiák, műanyagok – szerkezetének és tulajdonságainak szakemberei. Új, korszerű szerkezetű anyagokat, például nagy tisztaságú fémeket, nagy szilárdságú fémötvözeteket, üvegeket, kötőanyagokat fejlesztenek, terveznek, gyártanak, és kutatják ezek felhasználási lehetőségeit. A hallgatóknak ehhez el kell sajátítaniuk a különböző anyagok összetételének, szerkezetének és tulajdonságainak összefüggéseit.

A legfontosabb információkat az alábbi linkeken érheted el:

Vegyészmérnöki alapszak (BSc)

A vegyipar széleskörű összefogásának is köszönhetően, a magas szintű vállalati igényeknek megfelelve 2019. szeptemberétől Miskolcon, a vegyipar szívében elindítottuk vegyészmérnöki alapszakunkat. A képzés keretében az országban először, kísérleti jelleggel bevezette a kar a személyre szabott oktatási modellt is: hallgató-páronként 1-1 fiatal mentoroktatót neveztünk ki a tanulmányok segítése érdekében.

A Vegyészmérnök BSc képzés után folytathatod tanulmányaidat Vegyészmérnök MSc-n, vagy Anyagmérnök MSc képzésben, a vegyipari-technológia specializáción!

A képzés indítását Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, a vegyipar fellegvárában a sikeres vegyipari vállalatok – a Wanhua-BorsodChem, a MOL Petrolkémia Zrt., illetve a Kiss Cégcsoport – példaértékű összefogása tette lehetővé, hiszen a cégek számára egyértelmű, hogy a versenyképesség folyamatos fejlesztéséhez biztosítani kell a megfelelő szakember-utánpótlást. A vegyészmérnökök létfontosságú szerepet játszanak minden iparágban, a mai világban semmi sem lehetséges vegyi anyagok nélkül: például az autóiparban a színezés, a rozsdásodás elleni védelem; a szintetikus élelmiszerek gyártása; a kőolajszármazékok további vegyipari feldolgozása; az üvegházhatás elleni küzdelem mind-mind tevékenységi körükhöz tartozik. A vegyészmérnök képzést duális és hagyományos formában is indítjuk.

A vegyészmérnök vegyipari és más kémiai eljárásokat is használó ipari technológiák üzemeltetésével, fejlesztésével, alkalmazásával, új vegyületek laboratóriumi és ipari előállításával, analitikájával, tulajdonságainak felderítésével, mérnöki-anyagtudományi problémák feltárásával és megoldásával foglalkozó szakember. Globális és helyi, iparágakon is átívelő környezetvédelmi problémák megoldása is a mindennapi feladatai közé tartozik.

Ahol a vegyészmérnök elhelyezkedhet: vegyipari termék gyártás, gyógyszergyártás, járműipar, műanyaggyártás, tisztítószergyártás, környezetvédelmi vállalatok, kutatás-fejlesztési iparág

A legfontosabb információkat az alábbi linkeken érheted el:

  • A képzés felvételi követelményeit megtalálod a felvi.hu oldalon.